Від формату графічного файлу залежить спосіб зберігання даних малюнка, а також алгоритм їх стиснення.
Формат файлу (або тип файлу) в інформатиці - це усталений стандарт запису інформації у файлі даного типу. Спосіб кодування інформації або даних залежить від застосованої комп'ютерної програми. Часто формат файлу визначається його розширенням.
Формати графічних можнга розділити на стандартні, що використовуються різними програмами, та унікальні, що призначені лише для роботи в спеціальних програмах.
У комп'ютерній графіці зображення зберігають у двох формах — векторній та растровій. Векторний метод полягає в поданні зображення як набору об'єктів, що описуються математичними формулами, растровий — у поданні зображення як масиву пікселів. Файли векторних зображень мають порівняно невеликі обсяги, об'єкти, з яких вони складаються, легко модифікувати. Розміри об'єктів векторного зображення можуть бути будь-якими, і це не впливатиме на обсяг його файлу.
До растрових графічних форматів відносять:
- GIF (CompuServe Graphics Interchange Format) призначений для стиснення растрових зображень, у яких міститься багато однорідних заливок (для логотипів, написів, схем). Кольорове зображення може бути записане тільки в режимі 256 кольорів. Підтримує просту анімацію.
- JPEG (Joint Photographic Experts Group) краще застосовувати для зберігання растрових зображень фотографічної якості. Формат JPEG дозволяє гнучко варіювати співвідношення між рівнем стиснення та якістю зображення.
- PNG (Portable Network Graphics) використовують для зображень, які розміщують в Інтернеті. Цей формат задовольняє основній вимозі Вебу — забезпечення однакового вигляду зображення незалежно від використаного браузера та монітора. Колір зображення в цьому форматі відтворюватиметься однаково на будь-якому комп'ютері.
- PSD (Photoshop Document) - растровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення без втрат, створений спеціально для програми Adobe Photoshop і підтримує всі його можливості (зокрема зберігає розшарування зображення по шарах).
- TIFF (Tagged Image File Format) на сьогодні є одним із найпоширеніших і найнадійніших растрових форматів. Його підтримують майже всі програми, так чи інакше пов'язані з графікою. Це найкращий вибір для зберігання сканованих малюнків, а також для імпортування растрової графіки у векторні редактори.
До векторних графічних форматів відносять:
- WMF (англ. Windows Metafile) — універсальний формат векторних графічних файлів для Windows додатків. Використовується для зберігання колекції графічних зображень Microsoft Clip Gallery. Формат розроблений Microsoft і є невід'ємною частиною Windows.
- CDR - векторний формат файлів, що створюються програмою Coreldraw (унікальний).
- CMX (Corel Presentation Exchange) - формат графічних програм корпорації Corel, призначений для передачі малюнків між різними програмами.
- EPS - відносно універсальний векторний формат файлів, підтримуваний більшістю векторних редакторів.
- SWF - flash-формат, який може переглядатися за допомогою Flash Player.
Метафайли - це загальний термін для формату файлів, який може додатково зберігати в собі і дані (дод. відомості) про збережених у ньому (файлі) даних - відомості, які в звичайному режимі перегляду вмісту заховані від користувача.
Комментариев нет:
Отправить комментарий