Поиск по этому блогу

вторник, 15 октября 2013 г.

Графічний редактор Paint

Графічні редактори, що використовуються для обробки та створення цифрових зображень, — це досить складні програми, які мають громіздкий інтерфейс і велику кількість інструментів та функцій. До графічних редакторів відноситься програма Paint.

вторник, 1 октября 2013 г.

Питання до тематичної атестації №1

Перелік питань:

Методи стиснення графічної інформації

Методи компресії і стиснення зображень

     Графічні дані, особливо дані растрових файлів, займають колосальну кількість дискового простору. Наприклад, растрове зображення формату А4 у колірній моделі CMYK при дозволі 300 крапок на дюйм займає близько 30 мегабайт дискового простору. Добре, якщо файл один, і ваша публікація не використовує інших зображень (що вкрай малоймовірно). Ситуація докорінно змінюється тоді, коли Ви створюєте якийсь шедевр, наприклад, галерею репродукцій картин А2 формату, при це вона ледве вміщується на 100 сторінках, запечатаних з двох сторін. При самих скромних підрахунках (120 мегабайт х 100 аркушів х 2 сторони у кожного листа), растрові зображення в цьому форматі при такій кількості листів будуть займати близько 24 гігабайт дискового простору. На чому ви збираєтеся зберігати таку публікацію? А тепер уявіть, що у вас кілька замовників, і роботи кожного з них зберігаються в кількох варіантах оформлення, крім того, для більшості замовлень ви зберегли виконаний проект на різних стадіях його готовності, щоб у разі бажання замовника все докорінно і кардинально змінити, ви могли швидко це виконати .... Природно, всі ці дані зберегти буде дуже і дуже складно. Саме тому, а також тому, що дисковий простір звичайно досить дорого обходиться (не дивлячись на те, що пристрої для зберігання цифрової інформації постійно дешевшають, їх весь час потрібно більше і більше, що вимагає чималих капіталовкладень), були винайдені безліч методів стиснення даних самого різного типу, в тому числі і графічних. Про найбільш розповсюджених і широко використовуються ми зараз поговоримо.

вторник, 24 сентября 2013 г.

Лабораторно-практична робота №2 "Зберігання зображення в різних форматах. Визначення об'єму збереженої інформації"

Лабораторно-практична робота №2 
"Зберігання зображення в різних форматах. Визначення об'єму збереженої інформації"

Мета: Вивчення форматів графічних файлів та їх властивостей.

четверг, 19 сентября 2013 г.

Формати зберігання графічної інформації

 

      Від формату графічного файлу залежить спосіб зберігання даних малюнка, а також алгоритм їх стиснення.




Роздільча здатність

     Растрова графіка залежить від оптичної роздільності, оскільки її об'єкти описуються точками у координатній сітці певного розміру. Роздільність вказує кількість точок на одиницю довжини.


Колірні моделі

     Колірна модель — це модель гами світлових кольорів, що сприймаються людиною, котра дає можливість класифікувати конкретний колір для подальшої можливості його відтворення.
Основні кольорові моделі: RGB, CMYK, Lab, HSB, HSL, GrayScale та ін.

Різновиди компютерної графіки. (Растрові та векторні зображення)

      До найбільш розповсюджених видів графічної інформації відносять растрові зображення та векторні зображення.

Поняття комп'ютерної графіки

 
              Графіка – це мистецтво малюнка. Саме слово «графіка» в перекладі з грецької означає «пишу», «малюю». Графіка – одне з найбільш розповсюджених образотворчих мистецтв. Малюють всі. Оформляють стінні газети, бюлетені, малюють, щоб викласти на папері свої думки.

Правила безпеки при роботі з комп'ютером

Під час роботи в комп'ютерній залі учні повинні дотримуватися таких правил: